En İyi Karbonhidrat Tozu Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?
15 Mayıs 2024

En İyi Karbonhidrat Tozu Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

En iyi karbonhidrat tozu, Kas yapmak için harcayacağınız kalori miktarından daha fazlasını almanız gerekebilir. Karbonhidrat tozu ya da kilo aldırıcı da bu ihtiyacı karşılayabilir. Çünkü vücut yeni kas dokusunu üretebilmek için enerjiye ihtiyaç duyar. Enerji üretimi kalori olmadan gerçekleşemez. Kas dokusu için protein de önemlidir. Özellikle ektomorf yapıdaki zor kilo alan kişilerin metabolizması çok hızlı çalışmakta ve kilo almaları için daha fazla kalori tüketmeleri gerekmektedir. Bu yüksek kalori miktarı yemeklerden karşılanmamaktadır. Bu enerjiyi karbonhidrat tozu kullanımıyla karşılanmaktadır.

En iyi karbonhidrat tozu kaliteli karbonhidrat, yağ ve proteini bir arada bulunduran basit bir shake karışımıdır. Bu karışımda yüksek kalori almanıza yardımcı olur. Karbonhidrat tozu seçerken kalori oranını vücut yapınıza uygun olması önemlidir. Aşağıdaki 5 tane karbonhidrat tozu aktarılmaktadır. Bunlar, insanlar tarafından en çok kullanılan karbonhidrat tozlarıdır.

Weider mega mass 4000: 485 kalori ile 123 karbonhidrat içermektedir. Dünyanın en iyi markalarından biridir. Kilo bulk ve hacim kazandırma döneminde kişiler üzerinde olumlu sonuçlar alınmasını sağlar. Antrenman öncesinde ve sonrasında etkili bir enerji kaynağıdır. İçerisindeki 49 gram proteinler, vücuttaki yüzde 23 oranında kas oluşumunu sağlayan aminoasitler bulunur. 95 gram kompreks olmayan basit şeker bulunur. Bu basit şekeri, spor yaparak kolayca vücuttan atılabilmektedir.

Optimum Serious mass: Servis başına 1250 gram kalori ve 50 gram protein ile etkili bir kas yapıcıdır. Glutamin kreatin ve 25 gerekli vitamin ve mineral içermektedir. Kilo almakta zorlanan ektomorfların isteği fiziğe sahip olması için gerekli olan maddedir. Bu maddede 250 gram kalori, 50 gram protein, 250 gram karbonhidrat, 25 vitamin ve mineral bulunmaktadır.

Dymatize super mass gainer: Bir serviste 1280 kalori bulunur. Bu kaloride ektomorfik tipler için oldukça kullanışlıdır. 252 gram karbonhidrat ve 52 gram protein içermektedir. Sadece 19 gramı şekerden meydana gelir. İçerisinde a, b, e, d f c vitamine olan ihtiyacı günlük %100 karşılamakla birlikte kalsiyum ve fosfor ihtiyacını da karşılamaktadır. Ayrıca kreatinin ve glutamin, potasyum, magnezyum, fosfor ve 10 gram yağ bulunmaktadır.

Olimp Gain bolic 6000: Çok düşük bir miktarda yağ içermesi sebebiyle hacim kazandırmak isteyip yağ almaktan korkan kullanıcıların rahatlıkla kullanabileceği bir üründür. İçerisinde 386 kalori, 80 gram karbonhidrat, 15 gram protein, 0,7 gram yağ ve 500 gram taotin maddesi bulunur.

Yukarıda ifade ettiğimiz dört farklı karbonhidrat tozu kas yapmak isteyenler ve kilo almak isteyenler için alternatif olarak kullanabilecekleri en iyi karbonhidrat tozununun beş tanesi aktarıldı. Piyasanın en çok tercih edilen karbonhidrat tozları ve içerisinde bulunan maddeler sıralanmıştır. Kişilerin ihtiyacına göre bu ürünlerden herhangi birini tüketebilirler. Sağlık Bakanlığı tarafından bu ürünler tescillenmiştir. Gönül rahatlığıyla kullanabilir.

En İyi Karbonhidrat Tozu Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Haber Bülteni

Popüler İçerik

Antrenman Sonrası Karbonhidrat

Antrenman Sonrası Karbonhidrat

Ceviz Karbonhidrat Mıdır?

Ceviz Karbonhidrat Mıdır?

Karbonhidrat Ne İşe Yarar?

Karbonhidrat Ne İşe Yarar?

Karbonhidrat Tozunun Zararları Nelerdir?

Karbonhidrat Tozunun Zararları Nelerdir?

Patates Karbonhidrat Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Patates Karbonhidrat Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Güncel

Karbonhidrat Sindirimi Nedir?

Karbonhidrat Sindirimi Nedir?

Güncel

Karbonhidrat Kilo Aldırır mı?

Karbonhidrat Kilo Aldırır mı?

Güncel

Protein ve Karbonhidrat

Protein ve Karbonhidrat